Kredyt hipoteczny online – wszystko, co musisz wiedzieć

Posted by password on Thu, Dec 31 2020 11:32:48

Cyfrowy wniosek o kredyt hipoteczny! Całkowicie online! Uzyskaj wstępne zatwierdzenie w ciągu kilku minut! To tylko niektóre z nagłówków, które reklamuje obecnie wielu dużych internetowych pożyczkodawców. Ale w przypadku niektórych pożyczkodawców nagłówek powinien brzmieć: „Szybko daj się oszukać!” Proszę pamiętać, że chociaż ich technologia może być sprawna i wydajna, można ją również zaprogramować tak, aby była wysoce opłacalna dla kredytodawcy hipotecznego, a nie w najlepszym interesie kredytobiorcy. Upewnij się, że zagłębiłeś się w szczegóły i przeczytałeś drobny druk przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny.

Uważaj na wszystko, co płatne w umowie

W większości przypadków płacenie czegokolwiek poza to, co konieczne w ramach kredytu online oczywiście nie jest dobrym pomysłem. Na dzień publikacji tego artykułu szybkie sprawdzenie bardzo dużego kredytodawcy hipotecznego online wykazało reklamowaną stopę procentową wynoszącą 2,125 punktów rabatowych. Wielu tradycyjnych pożyczkodawców może zaoferować tę samą stawkę bez punktów. W przypadku pożyczki w wysokości 200 000 zł oznacza to dodatkowe 4250 zł kosztów zamknięcia oprócz wszystkich standardowych kosztów. To niezbyt konkurencyjna oferta, ale tak często przedstawiania, dlatego zanim zdecydujesz się po nią sięgnąć w sieci internetowej – dokładnie zapoznaj się z wszystkimi szczegółami.

O co w tym chodzi dokładnie? Co to punkty rabatowe dla kredytów hipotecznych online? Krótko mówiąc, punkt dyskontowy to opłata uiszczana na rzecz pożyczkodawcy w celu obniżenia stawki lub zapewnienia stawki „zdyskontowanej”. Jeden punkt jest równy 1% kwoty Twojej pożyczki, czyli 2000 zł za 200000 zł pożyczki. Istnieją rzadkie przypadki, w których opłacenie punktów może być lepszym pomysłem niż uzyskanie stawki -0 punktów, ale takich przypadków jest niewiele. Ponieważ stawki od jednego pożyczkodawcy do innego pożyczkodawcy nie są takie same, pożyczkodawca może naliczać punkty, aby zapewnić stawkę, która może być oferowana bez punktów u innego pożyczkodawcy. Liczy się zdrowy rozsądek i dobre rozeznanie w temacie.

Dlaczego pożyczkodawca miałby pobierać punkty? I co za tym kryje się dokładnie?

W wielu przypadkach jest to po prostu zarobienie większej ilości pieniędzy. Mogą mieć stopę procentową bez punktów, ale ta stopa może być o pół procenta wyższa niż cena z ponad 2 punktami.

Krótko mówiąc, przeczytaj drobny druk. Uzyskaj oszacowanie kredytu. Zapytaj, czy są naliczane punkty rabatowe za oferowaną stawkę. Zapytaj, jaka jest stawka punktu zerowego. I pamiętaj, to jedna z największych i najważniejszych decyzji zakupowych Twojego życia, nie spiesz się i porozmawiaj z ekspertem. Wypełnij dostępny na stronie internetowej pożyczkodawcy formularz lub zadzwoń pod wskazany tamże numer aby uzyskać niestandardową wycenę w celu porównania z innymi pożyczkodawcami. To powinno Ci zapewnić najlepsze możliwe rozeznanie w temacie kredytów hipotecznych online z punktami rabatowymi.

Musisz zapamiętać, że kiedy nie współpracujesz z odpowiednim pożyczkodawcą hipotecznym, w trakcie procesu może się wydarzyć wiele rzeczy, które prowadzą do złych doświadczeń kredytowych, jakich nie ma co życzyć komukolwiek. Niezależnie od tego, czy planujesz zakup, czy refinansowanie, ważne jest, aby zadawać właściwe pytania, aby wziąć pod uwagę każdy program związany z kredytem hipotecznym online. Każdy pożyczkobiorca jest wyjątkowy, więc najlepszy program pożyczkowy dla pożyczkobiorcy A może nie być najlepszym programem dla pożyczkobiorcy B. Od samego początku zadawaj prawidłowe i przemyślane pytania, aby upewnić się, że masz kwalifikacje i komfort w programie, który stawia Cię w najlepszej sytuacji finansowej.