Poręczyciel kredytu dla dziecka

Posted by password on Tue, May 30 2017 08:45:10

Zawsze istnieje ryzyko związane z zaciąganiem pewnej kwoty na dowolnym koncie kredytowym, nawet jeśli robisz to dla swojego syna lub córki. Kiedy zaciągasz kredyt samochodowy dla swojego dziecka, przyjmujesz pełną odpowiedzialność za dług. Jeśli twój syn nie zapłaci lub płaci mniej niż minimalna należność, opóźnienie zostanie uwzględnione w jego sprawozdaniu kredytowym i Twoim.

Ryzyko związane z zaciąganiem kredytu samochodowego

Mimo, że Twoje imię byłoby na pożyczce, bank nie może powiadomić Cię, czy Twój syn zalega w płatnościach, przynajmniej nie od razu. Twoim obowiązkiem jest upewnić się, że dokonuje każdej płatności na czas. W przeciwnym razie, do momentu uzyskania informacji o niewykonaniu zobowiązania, może dojść do wyrządzenia szkody w raporcie kredytowym i ocenach.

Jeśli twój syn zaprzestanie dokonywania płatności w całości, będziesz odpowiedzialny za pozostałą kwotę kredytu. Następnie wierzyciel może skontaktować się z Tobą w celu zebrania długu.

Jeśli konto zostanie sprzedane to najprawdopodobniej zostanie ono zgłoszone do raportu kredytowego, także Twojego syna.

Nawet jeśli wszystkie płatności są dokonywane na czas, za każdym razem, kredytodawcy będą uwzględniać kwotę pożyczki podczas oceny raportu kredytowego dla celów kredytu. Dług zostanie uwzględniony w całkowitej kwocie należności, gdy obliczane są punkty kredytowe.

Wzrost całkowitego długu może mieć negatywny wpływ na ocenę kredytową.

Korzyści z udzielania kredytu samochodowego

Ryzyko z tytułu kredytu odłóżmy na bok, skombinowanie pożyczki samochodowej dla Twojego dziecka może z pewnością pomóc mu rozpocząć budowanie silnej historii kredytowej dla siebie. Ponieważ masz silną ocenę kredytową, posiadanie Cię jako poręczyciele prawdopodobnie umożliwi mu otrzymanie lepszych stawek i terminów, niż by to miało miejsce, gdyby sam składał wnioski.

Po prostu upewnij się, że twój syn całkowicie rozumie rolę poręczyciela i że jego czyny, dobre czy złe, wpłyną na ciebie bezpośrednio. Robisz mu wielką przysługę i w związku z tym musi mieć wobec ciebie poważną odpowiedzialność.

Inne opcje pomagania dziecku w budowie kredytu

Jeśli Twój syn nie ma jeszcze karty kredytowej dodanie go do jednego z kont karty kredytowej jako wspólnika konta lub upoważnionego użytkownika to kolejna opcja, która może pomóc mu w budowaniu kredytu. Jako wspólny posiadacz rachunku ma nie tylko możliwość korzystania z karty kredytowej, ale też będzie odpowiedzialny za płatności. Oznacza to, że każda późniejsza płatność na Twoim koncie będzie miała wpływ na obydwie historie kredytowe.