Na czym polega kredyt gotówkowy

Posted by password on Thu, Jul 12 2018 07:06:53

Kredyty gotówkowe w ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością i sięga po nie coraz więcej osób. Jednak na czym tak naprawdę polega kredyt gotówkowy, co się za nim kryje i jakie niesie za sobą wady i zalety wiedzą tylko nieliczni. Dlatego zanim podejmiemy decyzję o zaciągnięciu jakiego kol wiek kredytu, nie tylko kredytu gotówkowego warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej.

Jak się okazuje kredyt gotówkowy to nic innego jak umowa zawarta pomiędzy bankiem a kredytobiorcą czyli nami. Innymi słowy jest to również pewnego rodzaju forma zadłużenia która jest zbliżona do pożyczki, jednak posiada pewnego rodzaju różnice związane przede wszystkim z kwestiami prawnymi oraz również kwestiami formalnymi. Jednak w obu tych przypadkach klient banku czy inaczej mówiąc konsument może pozyskać potrzebne mu środki finansowe bez większych formalności i ta cecha kredytu gotówkowego z pewnością decyduje o tym, że po kredyt gotówkowy sięga coraz więcej osób.

Porównując ze sobą kredyt gotówkowy oraz zwykłą pożyczkę możemy śmiało stwierdzić, że uzyskanie pożyczki będzie zdecydowanie prostsze i z pewnością będzie wymagało od nas zdecydowanie mniejszej ilości formalności. Ta kwestia wiąże się przede wszystkim z faktem, iż pożyczki udzielane są przez różne instytucje finansowe, natomiast kredyty finansowe zarezerwowane są przede wszystkim dla banków. Często zdarza się jednak że w mowie potocznej niektóre pożyczki również mogą być nazywane kredytem gotówkowym jednak z formalnego punktu widzenia sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Jeżeli chodzi jednak o sam mechanizm działania kredytu gotówkowego jest niemal identyczny jak w przypadku pożyczek. Bank przekazuje kredytobiorcy pożyczoną sumę pieniędzy na okres ściśle oznaczony w umowie w zamian za wynagrodzenie, jakim są po prostu odsetki. Wówczas kredytobiorca spłaca w ratach zaciągnięty przez siebie kredyt wraz z odsetkami.

Kto może liczyć na kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy nie jest związany z dużymi wymogami banku które musi spełnić kredytobiorca zaciągający kredyt. Jednak w zależności od kwoty jaką chcemy pożyczyć musimy posiadać odpowiednio wysokie zarobki, aby w opinii banku kredytobiorca mógł bez problemu regulować zaciągane zobowiązanie. Kredyt gotówkowy zazwyczaj nie wymaga zabezpieczenia ani też zaakceptowania przez bank celu na jaki ma być zaciągnięte zobowiązanie.

Co finansuje kredyt gotówkowy

Jak jest wspomniane powyżej cel kredytu nie jest kwestią zainteresowania banku, w związku z tym kredyt gotówkowy może być przeznaczony zarówno na zakup samochodu, jak i na nieco drobniejsze zakupy np. sprzęt RTV bądź AGD , a nawet na remont mieszkania.

Jak wybrać kredyt gotówkowy

Decydując się na kredyt gotówkowy musimy przede wszystkim zapoznać się z szeroką ofertą rynkową. Następnie wybierając najciekawsze oferty każdą z nich powinniśmy dokładnie przeanalizować i wybrać tę która będzie dla nas najtańszy, a jednocześnie spełni wszystkie nasze wymagania. Analizując oferty kredytu warto również skorzystać z rankingu kredytu gotówkowego.